Projekty klatek schodowych do mniejszych wnętrz

Projekty klatek schodowych do mniejszych wnętrz

Jeśli dostępna przestrzeń jest ograniczona, ale nadal chcesz mieć ekskluzywny projekt schodów, możesz rozważyć instalację schodów dywanowych.

Schody takie będą to miały prosty początek oraz koniec, ale zakrzywione lub spiralne stopnie pośrednie, które pomogą zmienić kierunek biegu. Jest to również dobra opcja, aby schody były wygodniejsze w użytkowaniu, jednak nie zajmowały wiele miejsca.

Projekty klatek schodowych do mniejszych wnętrz

W mniejszych pomieszczeniach sprawdzą się schody dywanowe

Schody dywanowe mogą być atrakcyjne i istnieje wiele odmian stylów balustrad, które mogą mieć duży wpływ na ogólny wygląd schodów. Takie schody mogą być trudniejsze do zbudowania, spocznik wymaga podpór, które można by włączyć do projektu, a poręcze będą wymagały dokładniejszego planowania. Jednak główną zaletą schodów dywanowych jest to, że zajmą mniej miejsca niż standardowe schody proste, dzięki czemu lepiej nadają się do mniejszych nieruchomości. Można je również instalować w narożniku, jak również w klatkach schodowych małych lub o nietypowym kształcie.

Wygląd wizualny klatek schodowych ze schodami spiralnymi, zakrzywionymi, zabiegowymi lub dywanowymi jest bardzo atrakcyjny. Nowoczesne domy również wykorzystują tego typu projekty schodów, ponieważ tworzą one przyjemny dla oka efekt dzięki swojej solidnej formie i ciekawym rozwiązaniom stylistycznym. Schody dywanowe zazwyczaj nie mają podestu, ponieważ są dostępne w formie ciągłej w różnych kształtach i ustawieniach stopni w celu zmiany biegu schodów. Schody dywanowe wyglądają jak rozwinięty dywan czy wstęga, tego typu projekt klatki schodowej można dopasować do wnętrz zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych.

Jeśli masz niewielką ilość miejsca na podłodze, a chcesz lepiej wykorzystać górne lub dolne piętro i nie chcesz, aby klatka schodowa zajmowała dużo miejsca, schody dywanowe będą dla ciebie odpowiednim rozwiązaniem. Ten rodzaj schodów zakrzywia się wokół ściany, dzięki czemu klatka schodowa jest bardziej kompaktowa i zmieści się w ciasnej przestrzeni. Tego typu schody mogą być uzupełnione balustradami drewnianymi, szklanymi, ze stali nierdzewnej, w zależności od upodobań aranżacyjnych.