Wskazówki, które pomogą Ci odnieść sukces w ekologicznym ogrodnictwie

Wskazówki, które pomogą Ci odnieść sukces w ekologicznym ogrodnictwie

Ponieważ ogrodnictwo ekologiczne i styl życia są modne, idee stają się coraz bardziej popularne.

Wiele osób, które doceniają korzyści płynące z tego stylu życia, lubi uprawiać własną żywność przy użyciu bezpiecznych, ekologicznych metod ogrodniczych. Skoncentruj się na fantastycznych wskazówkach dotyczących ekologicznego ogrodnictwa przedstawionych poniżej.Zrób własny kompost. Jeśli tworzysz własny kompost w domu, możesz być absolutnie pewien, co do niego trafia, w przeciwieństwie do zakupu worków kompostu w sklepie ogrodniczym. Ponadto kompostowanie na twoim podwórku przyciągnie pomocną rodzimą przyrodę, taką jak owady, które zrównoważą ekosystem twojego ogrodu.Uprawiając rośliny w domu, upewnij się, że termostat jest ustawiony na około 65-75 stopni w ciągu dnia. Potrzebują tak wysokiej temperatury, aby mogły rosnąć. Jeśli nie chcesz, aby zimą w domu było ciepło, zawsze możesz zaopatrzyć się w lampę grzewczą dla roślin organicznych.Dodając ładną warstwę biodegradowalnego materiału (ściółki) wokół roślin, możesz wykorzystać naturalną zdolność ściółki do zwalczania szkodników, aby powstrzymać drapieżniki na twoich roślinach. Umieszczając warstwę od 1 do 2 cali wokół swoich roślin, dodajesz również źródło składników odżywczych i źródło wody.Sadzenie żywego żywopłotu wokół Twojej posiadłości ma wiele zalet. Żywopłoty zapewniają bardziej miękką barierę do oznaczania obwodu Twojej nieruchomości i są mniej zniechęcające niż ustrukturyzowana ściana. Żywy żywopłot zapewni prywatność, ale nadal zniechęci do wchodzenia zwierząt lub ludzi. Jeśli masz kwitnący żywopłot, może on być pięknym tłem dla Twojego krajobrazu.Zwalczanie chwastów w Twoim ekologicznym ogrodzie będzie trudniejsze niż w konwencjonalnym ogrodzie, ponieważ nie możesz używać chemicznych herbicydów. Wskazówki, które pomogą Ci odnieść sukces w ekologicznym ogrodnictwie

Jednym z najlepszych sposobów zwalczania chwastów bez użycia środków chemicznych jest tworzenie okrywy gruntowej za pomocą ściółki.

Zachowaj ścinki drzew i ścinki trawy z innych miejsc w ogrodzie i rozłóż je wokół roślin na głębokość około 3 cali. To powinno wystarczyć, aby chwasty nie mogły kiełkować i rosnąć.Zanim zaczniesz sadzić w swoim ogrodzie, dobrze jest najpierw sprawdzić kwasowość gleby. Zestawy do testów domowych są łatwo dostępne. Twoja gleba powinna mieć pH około 6,5 dla większości warzyw. Jeśli pH jest zbyt niskie, możesz je zwiększyć, rozprowadzając wapno. Jeśli jest za wysoki, możesz użyć sproszkowanej siarki.Świetną wskazówką przy prowadzeniu własnego ekologicznego ogrodu jest natychmiastowe nawożenie sadzonek, gdy uzyskają pierwsze prawdziwe liście, które pojawią się, gdy tylko liścienie znikną. Jeśli twoje sadzonki nie zostaną od razu nawożone, umrą, chyba że użyjesz mieszanki bez gleby, która również nie zawiera kompostu.Najlepszym i najbardziej naturalnym sposobem nawożenia ogrodu ekologicznego jest kompost. Kompost można zrobić ze wszystkiego, co kiedyś żyło. Nie dyskontuj wartości odpadów kuchennych, liści, skoszonej trawy lub czegokolwiek innego, co kiedyś było żywe. Kompostując to wszystko, dasz nieocenione życie swojemu ekologicznemu ogrodowi.Ważną wskazówką dla ekologicznego ogrodnictwa, która w naturalny sposób pomoże zapobiegać pojawianiu się chorób w twoich roślinach, jest coroczne przenoszenie roślin w różne miejsca ogrodu. Zapobiegnie to rozprzestrzenianiu się jakiejkolwiek choroby, ponieważ gleba nie gromadzi szkodliwych organizmów z sadzenia każdego roku w tym samym miejscu.Im więcej zrozumiesz na temat ekologicznych metod ogrodniczych, tym lepiej będziesz przygotowany do uprawy bujnego, naturalnego ogrodu, który zapewnia zarówno piękno, jak i pożywienie. Pamiętaj, że przedstawione tutaj wskazówki to tylko kilka wspaniałych rzeczy, których możesz się nauczyć.