Co musisz wiedzieć, jeśli masz alergie

Co musisz wiedzieć, jeśli masz alergie

Kiedy cierpisz na alergie, życie może stać się trudne.

Na przykład, gdy chcesz gdzieś wyjść, musisz najpierw upewnić się, że nic nie pogorszy twojego stanu w wybranym przez ciebie miejscu. Na szczęście ten artykuł zawiera zbiór wskazówek, które pomogą Ci lepiej radzić sobie z alergiami, abyś mógł przestać się martwić o kolejny zaostrzenie.Zanim zaplanujesz spędzenie dnia na świeżym powietrzu, odwiedź stronę internetową AAAAI National Allergy Bureau i wprowadź swój kod pocztowy, aby znaleźć aktualne informacje na temat codziennej liczby pleśni i pyłków. Jest to również bardzo przydatne źródło informacji o wyborze miejsca na następne wakacje. Trudno się dobrze bawić, gdy walczysz z alergiami.Używaj wysokiej jakości filtrów antyalergicznych w swoim domowym systemie ogrzewania i chłodzenia. Filtry te, zwykle pofałdowane, aby zmaksymalizować powierzchnię, usuwają z powietrza nawet najmniejsze cząsteczki pyłków, łupieżu i innych substancji drażniących. Ponieważ filtry te zapychają się łatwiej niż filtry standardowe, należy pamiętać o ich częstszej wymianie.Ćwicz o odpowiedniej porze dnia. Jeśli lubisz ćwiczyć na świeżym powietrzu, ale jesteś alergikiem, są rzeczy, które możesz zrobić, aby nadal cieszyć się tym doświadczeniem. Lepiej jest ćwiczyć na świeżym powietrzu wczesnym rankiem lub później wieczorem, ponieważ poziomy pyłków nie są wtedy tak wysokie i prawdopodobieństwo wywoływania alergii jest mniejsze.Prysznic i szampon przed pójściem spać. Pyłek może zbierać się we włosach i na skórze i powodować reakcję alergiczną podczas snu. Co musisz wiedzieć, jeśli masz alergie

Po prostu wskocz na szybkie pranie, a potem śpij spokojnie.Kiedy jesteś atakowany przez pyłki i pleśń, niewiele rzeczy jest bardziej onieśmielających niż pomysł skoszenia trawnika.

Aby zmniejszyć liczbę zarodników i alergenów wzniecanych przez kosiarkę. Użyj węża z wodą, aby wcześniej lekko zwilżyć trawę. Możesz w końcu pracować ciężej, aby wykonać swoją pracę, ale prawie wszystko jest lepsze niż atak objawów alergii.Nie zatrzymuj się na kilku terapiach alergicznych tylko dlatego, że nie działają na ciebie. Ulga może znajdować się w pudełku lub tablecie. Oprócz leków doustnych istnieje wiele metod leczenia alergii. Niektórym ludziom lepiej służy spray przeciwalergiczny w połączeniu z zastrzykiem przeciwalergicznym, podczas gdy inni potrzebują innego podejścia.Jeśli cierpisz na alergie sezonowe, dobrym początkiem jest wypróbowanie leków dostępnych bez recepty. Pamiętaj, aby wybrać lek, który jest odpowiedni dla Twojego konkretnego typu alergii. Jeśli nie masz pewności, istnieją leki, które leczą wszystkie rodzaje alergii. Zawsze postępuj zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu.Aby szybciej uciec przed objawami alergii, zmień ubranie i weź prysznic po wyjściu na zewnątrz. Wszystkie rodzaje wyzwalaczy alergii pozostają we włosach, skórze i ubraniach długo po wejściu do środka, więc wytrzyj je, wymyj szamponem i wyrzuć odsłonięte ubranie w miejsce, w którym nie będziesz mógł wdychać cząsteczek alergenu.Jeśli Twoje dziecko ma nadwrażliwość pokarmową, upewnij się, że masz pod ręką dużo bezpiecznych artykułów spożywczych, szczególnie jeśli planujesz podróżować za granicę. Może być trudno znaleźć składniki w niektórych produktach spożywczych, a to zwiększa szanse na atak alergii.Jak już wspomniano, życie z alergiami może być trudne. W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy coś wywoła kolejny wybuch. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu nauczyłeś się nowych sposobów radzenia sobie z alergiami, aby nie przeszkadzały w codziennym życiu.