Rodzaje perfum i wody zapachowej

Rodzaje perfum i wody zapachowej

Kiedy chcemy wybrać nowy zapach perfum z pewnością warto pamiętać, iż możemy wybrać perfumy, wodę perfumowaną czy też wodę toaletową.

Będą one różniły się zawartością olejków zapachowych, długością utrzymywania się zapachu oraz oczywiście ceną. Naturalnie powinniśmy także dowiedzieć się czym są nuty zapachowe, sprawdzić które z nich najbardziej nam odpowiadają.

Rodzaje perfum i wody zapachowej

Co sprawia że zapachy perfum są wyjątkowe?

W perfumach występują nuty cytrusowe, kwiatowe, mogą być to także nuty orientalne, drzewne. Zapach który czujemy jest kompozycją wielu różnych nut zapachowych, które dają wyjątkowy i oryginalny zapach. Z pewnością możemy dobierać perfumy pod względem pory dnia, pory roku czy też zastosować inne perfumy do pracy, natomiast bardziej intensywne wybrać na wieczór. Jeżeli poszukujemy perfum bardziej delikatnych, które będą pachniały mniej intensywnie z pewnością dobrym pomysłem będzie woda toaletowa. Są to najczęściej spotykane w sklepach zapachy, które otrzymują się najkrócej, jednak może być to zaletą, jeżeli poszukujemy zapachu delikatnego. Wody toaletowe i perfumowane często możemy zakupić we flakonikach 50 i 100ml, flakoniki są projektowane dla każdego zapachu.

Sprawdzając zapach w drogerii możemy rozpylić perfumy na nadgarstku, zapach połączy się z naszą skórą. Powinniśmy sprawdzić jak pachnie dopiero po pewnym czasie, wczesne nuty zapachowe uwalniają się po 30 minutach, właściwy zapach poczujemy dopiero po godzinie czy dwóch. Oczywiście pamiętajmy, iż zapach w połączeniu z naszym zapachem będzie indywidualny, dlatego zapach na pasku testera może być nieco inny niż będziemy czuli na naszej skórze.

Dostępne są także perfumy które pachną tak jak zapachy oryginalne, możemy wybrać przykładowo perfum mercedes benz, są to wyjątkowe perfumy męskie, które charakteryzują się nutą drzewa cedrowego, kwiatami, charakteru nadaje im pieprz i wanilia oraz piżmo. Poznaj równiez opinie o naszym sklepie tutaj francuskie perfumy.