Prawnik do spraw o prowadzenie pod wpływem alkoholu

Prawnik do spraw o prowadzenie pod wpływem alkoholu

Niektórzy nieodpowiedzialni kierowcy, wsiadają za kółko będą c w stanie nietrzeźwości.

W przypadku kontroli policyjnej muszą liczyć się z przykrymi konsekwencjami, z odebraniem prawa jazdy włącznie. Podczas zatrzymania policjant bada nas alkomatem, na tej podstawie orzeka się czy popełniliśmy wybroczenie, czy też jest to już przestępstwo. Jeżeli w naszej krwi znajduje się więcej niż pół promila alkoholu, wówczas mówimy o przestępstwie. Tracimy wówczas prawo jazdy na jakiś okres, jednak możemy liczyć na pomoc adwokata, który może spróbować podważyć wyrok sądu. Jeżeli alkomat z którego pochodzą wyniki badania nie posiada odpowiedniej homologacji, wyrok może być podważony. Uczestniczenie w sprawie sądowej wiąże się z ogromnym stresem. Nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia czy w sądzie występujemy w charakterze świadka czy oskarżonego. Zawsze emocje są ogromne. Wówczas prawnik staje się sprzymierzeńcem, który stara się rozwiewać wszelkie obawy. Wiedza i doświadczenie takiej osoby sprawia, że większość z nas czuje się w jego obecności spokojnie. Prawnik do spraw o prowadzenie pod wpływem alkoholu

Ponadto w w wielu przypadkach jego współpraca z prokuratorem sprawia, że możemy być spokojni o rozstrzygnięcie sprawy na naszą korzyść.

Według przyjętych norm, prawnik powinien robić wszystko, żeby jego klient poniósł karę adekwatną do swoich uczynków. Oczywiście jeśli jego klient jest niewinny, to zadaniem prawnika jest pomoc w udowodnieniu tego stanu rzeczy przed sądem. W takim przypadku prawnik musi się cieszyć ogromnym zaufaniem klienta. Jeżeli je ma, klient poda mu wszystkie szczegóły, które pomogą ustalić skuteczną linię obrony. Z tego powodu uważa się, że zaufanie między tymi dwiema stronami jest najważniejsze. W przypadku obrony osoby skazanej za prowadzenie pod wpływem alkoholu należy wybrać prawnika, który już wcześniej zajmował się podobnymi sprawami. Z pewnością będzie wiedział od czego zacząć i jaką linię obrony przyjąć. Wiele informacji znajdziemy na stronie, znajdziemy tam wiele interesujących informacji.