Gdzie warto zjeść w Międzygórzu? Najlepsze restauracje.

Gdzie warto zjeść w Międzygórzu? Najlepsze restauracje.

Amatorzy odpoczynku w górach mogą odwiedzić Międzygórze, gdzie panują bardzo dobre warunki do uprawiania biegów narciarskich.

Międzygórze znajduje się w województwie dolnośląskim, u podnóża Śnieżnika, to malownicza miejscowość turystyczna, która dużą popularność zyskała w okresie międzywojennym, kiedy zasłynęła jako miejscowość wypoczynkowa. W tamtym czasie powstało tu wiele pensjonatów, hoteli i restauracji w bardzo charakterystycznej zabudowie. Międzygórze przypomina alpejskie wioski, znajdziemy tu bardzo sprzyjający klimat do wypoczynku.

Gdzie warto zjeść w Międzygórzu? Najlepsze restauracje.

Dlaczego warto przyjechać do Międzygórza?

W okresie letnim Międzygórze docenią osoby, lubiące długie piesze wędrówki czy też wycieczki rowerowe. W pobliży znajduje się 22 metrowy wodospad, który jest okoliczną atrakcją turystyczną. Wodospad Wilczki otoczony jest specjalnie przygotowanymi ścieżkami, znajduje się tu także taras widokowy. Znajduje się tu wiele rzeczek i potoków, które mają duży wpływ na tutejszy klimat. Z Międzygórza można wyjść na górę Śnieżnik, znajduje się tu wiele szlaków turystycznych. Są to zarówno łatwe szlaki, jak również czarne dla osób doświadczonych. Okolica to świetny pomysł na wycieczkę z całą rodziną. Bez problemu znajdziemy tu pokój w hotelu lub też w pensjonacie, warto także spróbować tutejszej kuchni.

Miejscem, w którym warto się zatrzymać jeżeli przebywamy w Międzygórzu, jest Willa Słoneczna, jest to pensjonat z restauracją, możemy znaleźć tu bardzo wygodne pokoje 2, 3 oraz 4 osobowe, które są urządzone w wysokim standardzie. Willa zlokalizowana jest w bardzo atrakcyjnym miejscu, przy szlaku na Śnieżnik, dzięki temu turyści, którzy lubią piesze wędrówki, mogą łatwo wyjść na szlak. Tutejsza Restauracja oferuje bardzo wielu przysmaków charakterystycznych dla kuchni Dolnego Śląska i Sudetów, może być do ser z żurawiną, grzanki z serem oraz gruszką. Naturalnie możemy spróbować także kwaśnicy na żeberkach i wędzonce, która jest typową potrawą obszarów górskich w naszym kraju. Dodatkowo możemy skorzystać z dań głównych, spróbować pstrąga, zjeść placek po węgiersku czy też smażony panierowany ser.

Będąc w górach warto spróbować ryby z tutejszych potoków, tradycyjnego sera, które oferuje tutejsza restauracja międzygórze jest zatem miejscem, gdzie możemy liczyć na wygodne miejsca w hotelach i pensjonatach oraz na najlepsze wyżywienie.