Części do kultywatorów umożliwiające różne rodzaje prac polnych

Części do kultywatorów umożliwiające różne rodzaje prac polnych

Kultywator to jedno z wielu narzędzi rolniczych, które stosowane są do uprawy roli.

Posiadają one różnego rodzaju zęby, które przebijają glebę, rozrywają pozostałości po żniwach, usuwają chwasty. Jednym z podstawowych zadań kultywatora jest mieszanie oraz rozdrabnianie gleby przed sadzeniem, w tym czasie ziemia staje się bardziej napowietrzona, ułatwione jest przenikanie wody, co jest bardzo pożądane w przypadku wczesnego wzrostu roślin. Możemy dobierać różne czesci do kultywatorów (https://www.futurefarm24.pl/47-czesci-do-kultywatorow), które umożliwiają pracę na różnych głębokościach, na różnych polach.

Części do kultywatorów umożliwiające różne rodzaje prac polnych

Jakie prace można prowadzić za pomocą kultywatora?

Kultywatory przerzucają warstwę wierzchnią gleby, w tym także chwasty. Dzięki temu możemy bardzo skutecznie usuwać je metodą mechaniczną na dużych obszarach. Niekiedy chwasty stają się odporne na działanie herbicydów, dlatego użycie kultywatora, który zostanie ustawiony na działanie pomiędzy rzędami roślin uprawnych, będzie najlepszym rozwiązaniem. Kultywator może posiadać wiele linii zębów, które będą pełniły inną rolę. Mogą one działać na wierzchnią część gleby, jak również będą to specjalne zęby, które przeznaczone są do wyrywania korzeni.

Wykorzystując kultywator możemy oczyścić teren z chwastów czy też z pozostałości po żniwach. W ten sposób możemy usunąć ściernisko, przerzucić ziemię w okresie jesiennym. Podobne prace będziemy wykonywali wiosną, kiedy chcemy spulchnić ziemię, napowietrzyć ją, aby posiadała lepsze właściwości. Dodatkowo ziemia będzie lepiej wchłaniała wodę, co bardzo pozytywnie będzie wpływało na rozwój roślin.

Kultywatory podłączone są do ciągników, w zależności od jego mocy możemy użyć kultywatorów różnego typu, o różnej ilości zębów. System hydrauliczny ciągnika będzie sterował zagłębieniem, dzięki czemu łatwo możemy dostosować pracę do różnych rodzajów pól. Kultywator może zakopywać pod ziemią resztki pożniwne, które staną się naturalnym nawozem. Dodatkowo zaletą jest także możliwość zwalczania chwastów, mieszania ich z glebą. Chwasty za pomocą kultywatorów możemy usuwać o każdej porze roku, jest to bardzo szybki sposób, aby pozbyć się niechcianych roślin występujących w naszych uprawach.