Prowadzenie własnego biznesu w Anglii

Prowadzenie własnego biznesu w Anglii

Polacy, którzy chcą założyć działalność gospodarczą w Wielkiej Brytanii mogą obecnie skorzystać z usług biura księgowego, w którym znajdziemy osoby mówiące po polsku.

Księgowy będzie potrafił nam wytłumaczyć wszystkie zawiłości systemu prawnego, podatkowego czy też dotyczącego ubezpieczenia w Wielkiej Brytanii. Z pewnością odpowiednie poznanie przepisów jest bardzo ważne, osoby które nie znają dobrze biznesowego języka angielskiego z pewnością dużo skorzystają w kontaktach z osobą mówiącą w języku polskim.

Prowadzenie własnego biznesu w Anglii

Prowadzenie firmy limited w Wielkiej Brytanii

Bardzo popularna jest firma Limited, jest to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Firma Ltd chętnie wybierana jest przez Polaków zakładających firmy na wyspach. Biuro rachunkowe może zaoferować usługi w przypadku obsługi księgowej, finansowej oraz administracyjnej. Dodatkowo mogą być to także usługi związane z audytem, obsługą współpracy międzynarodowej. Osoba, która chce prowadzić działalność na zasadzie Limited w Wielkiej Brytanii musi przygotować odpowiednią dokumentację spółki oraz jej władz. Następnie należy zarejestrować spółkę w rejestrze firm oraz urzędzie skarbowym, spółka powinna posiadać właściwą administrację, siedzibę oraz sekretariat. Dodatkowo należy pamiętać o rejestracji we wszystkich systemach online, które będą służyły do rozliczeń z fiskusem. Biuro rachunkowe pomoże także w uzyskaniu wszystkich niezbędnych zezwoleń oraz licencji związanych z prowadzoną działalnością.

W przypadku firmy Limited udziałowcy czy też akcjonariusze będą odpowiadali za firmę jedynie do wysokości wniesionego wkładu, czy też wartości akcji, udziałów jakie posiadają. W tym przypadku nie ma wymogów co do minimalnej wysokości kapitału założycielskiego. Firmę Ltd możemy założyć także nawet jeżeli nie jesteśmy rezydentem czy też mieszkańcem Wielkiej Brytanii. Rejestracji może dokonać jedna osoba, która będzie jednocześnie pełniła funkcję dyrektora oraz udziałowca. Osoby, które będą wchodziły w skład spółki nie muszą być mieszkańcami Wielkiej Brytanii, mogą pochodzić z innych krajów. Należy pamiętać, że wszystkie dane osobowe dyrektorów, sekretarzy jak również innych udziałowców spółki Limited w Wielkiej Brytanii są jawne oraz dostępne publicznie. W tym przypadku nie występują progi podatkowe, podatek wynosi 19% dla firm z dochodem wolnym.

Osoby, które zakładają spółkę w Wielkiej Brytanii mogą skorzystać z usług biur rachunkowych, często poszukują księgowych mówiących w języku polskim. Z pewnością polski ksiegowy w Londynie będzie dużą pomocą dla osób, które zaczynają biznes w Wielkiej Brytanii, nie zawsze wiedzą w jaki sposób załatwić wszystkie formalności czy też nie do końca rozumieją przepisy.