Jakie płytki o wyglądzie kamienia wybrać?

Jakie płytki o wyglądzie kamienia wybrać?

W przeciwieństwie do kamienia naturalnego, który czasem nie nadaje się do określonych zastosowań, płytki gresowe imitujące kamień mają te same właściwości techniczne niezależnie od wybranej kolekcji.

Można je stosować wewnątrz i na zewnątrz, a wszystko, co musisz zrobić, to dopasować wybrane płytki do swojego stylu dekoracji, biorąc pod uwagę meble, kolor ścian lub podłogi oraz atmosferę, którą chcesz stworzyć w pomieszczeniu.

Jakie płytki o wyglądzie kamienia wybrać?

Ciekawe płytki znajdziemy w kolekcji Egen Blue Jeans

Dzięki swojej wyjątkowości płytki imitujące kamień tworzą wiele różnych stylów wnętrz i przestrzeni zewnętrznych. Możliwości estetyczne są praktycznie nieskończone, z szeroką gamą kolorów, wykończeń i efektów. Płytki gresowe imitujące kamień naturalny można stosować we wszystkich rodzajach pomieszczeń i dekorów, od najnowocześniejszych po klasyczne i tradycyjne. W zależności od producenta kolekcji, użytego materiału i wykończenia, płytka o wyglądzie kamienia może być również bardzo przystępna cenowo, chociaż przedziały cenowe mogą się różnić. Ogólnie rzecz biorąc, jest to niedroga, ale niezwykle efektowna alternatywa dla prawdziwych płytek z naturalnych kamieni.

Obecnie odchodzi się od mniejszych rozmiarów płytek, przykładowo 30×30 cm, na rzecz płytek o większych formatach, takich jak 60×60 cm czy 60×120 cm. Wśród płytek imitujących kamienie naturalne znajdziemy również płytki wielkoformatowe, 120×120 cm i większe, zatem możliwości ich zastosowania są dość duże. Znajdziemy wykończenia matowe i z połyskiem, polerowane, wybieramy rodzaj wykończenia w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać w pomieszczeniu. Jeśli chodzi o płytki na podłogi i ściany w łazienkach, kuchniach i przedpokoju, warto wybrać gres rektyfikowany gatunku pierwszego, co gwarantuje nie tylko jakość produktu, ale również odporność na wodę, wilgoć, zabrudzenia oraz uszkodzenia.

Jeśli szukasz płytek o oryginalnym wyglądzie kamieni, warto zwrócić uwagę na płytki z kolekcji Egen Blue Jeans, które zakupisz na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/BLUE-JEANS/7531. Są to płytki w kolorze niebieskawej szarości, z pięknym ciemnym żyłkowaniem i rdzawymi plamami koloru. Płytki tonalne oznaczają, że każda jest zabarwiona inaczej, ma różne wzory, nie ma dwóch identycznych, zatem efekt na podłodze czy ścianie będzie naprawdę ciekawy i autentyczny, jak w przypadku prawdziwych kamiennych płytek.