Dlaczego warto wybierać wyroby z wysokiej jakości skóry

Dlaczego warto wybierać wyroby z wysokiej jakości skóry

Częścią piękna skóry licowej jest jej niepowtarzalny wygląd.

Wszystkie znaki i nieprawidłowości zostają zachowane, jak blizny po otarciu się zwierzęcia o ogrodzenie z drutu kolczastego lub roślinę, ukąszenia owadów, a nawet znamiona lub zmarszczki. Jak wie każdy, kto posiada wyroby z pełnej skóry licowej, z wiekiem staje się ona piękniejsza, a z biegiem lat nabiera bogatej patyny. Jest to jedyny rodzaj skóry, który starzeje się w taki sposób.

Dlaczego warto wybierać wyroby z wysokiej jakości skóry

Sklep kaletniczy posiada w ofercie wiele artykułów do skór

Nubuk pierwotnie wykonywany był ze skóry jelenia lub łosia. Jest to skóra licowa, która nie została poddana obróbce, ale jej powierzchnia została szczotkowana i polerowana, dzięki czemu krótkie włókna białkowe tworzą aksamitną powierzchnię. Nubuk jest podobny do zamszu, ale droższy, jego powierzchnia zmieni odcień, gdy przejedziesz po niej dłonią, jest również mocniejszy i grubszy niż zamsz, ma bardziej szorstki wygląd niż zamsz i może zachowywać naturalne znaczenia na skórze.

Skóra wierzchnia dwoina to drugi najwyższy gatunek skóry. Ma jednolite wykończenie, jest cieńsza i bardziej podatna na obróbkę niż skóra licowa, ale nie ma takiej wytrzymałości ani trwałości. Niedoskonałości, które naturalnie występują w skórze licowej, zostały zeszlifowane. Rezultatem jest gładka, jednolicie wzorzysta powierzchnia końcowego produktu. W podobny sposób produkuje się również skórę korygowaną, ale drukuje się na niej imitację lica. Chociaż sztuczna skóra jest tania w zakupie i ma powierzchowny wygląd prawdziwej skóry, ale jest mało wytrzymała, a jej powierzchnia pokryta poliuretanem jest podatna na łuszczenie się i pękanie. Dodatkowo może dość nieprzyjemnie pachnieć chemikaliami i sztucznym tworzywem.

Sklep kaletniczy to odpowiednie miejsce dla tych osób, które poszukują wysokiej jakości wyrobów skórzanych, bądź zajmują się ich wytwarzaniem. W ofercie znajdziemy wiele rodzajów skór do różnorodnych zastosowań, narzędzia do obróbki, krojenia i garbowania skóry, preparaty do barwienia, uszczelniania i utrwalania piękna wyrobów wykonanych ze skóry.