Worki do odkurzaczy różnego typu

Worki do odkurzaczy różnego typu

Wiele osób wybierając odkurzacz zwraca uwagę nie tylko na moc, ale także na jego rozmiary, chcemy kupować odkurzacze kompaktowe, które możemy łatwo schować w szafce, nie będą przeszkadzały podczas codziennych czynności.

Oczywiście możemy wybrać tradycyjny odkurzacz z workami wymiennymi, lub też odkurzacze bezworkowe. Coraz częściej decydujemy się także na małe odkurzacze autonomiczne, które automatycznie mogą posprzątać mieszkanie, dostępne są także modele mopujące.

Worki do odkurzaczy różnego typu

Jak wybrać worki pasujące do naszego odkurzacza

Posiadacze tradycyjnych odkurzaczy często zastanawiają się, jakie worki wybrać, jeżeli zapas nam się skończy. Oczywiście możemy zakupić worki polecone przez producenta, często w instrukcji do odkurzaczy czy też na stronie internetowej producenta możemy znaleźć informację, jaki worek będzie najlepszy w naszym przypadku. Dodatkowo możemy skorzystać z wielu różnych zamienników, często będą to worki tańsze, jednak będą doskonale pasowały do naszego systemu. Warto zwrócić uwagę na rodzaj uchwytu do worka, może być to uchwyt plastikowy lub też wykonany z tektury, ważne jest, aby jego kształt pasował do naszego modelu odkurzacza.

Teraz częściej korzystamy z worków syntetycznych, w odróżnieniu od worków papierowych nie przedzierają się one, pozwalają także bardziej dokładnie wyłapywać kurz i różnego rodzaju zanieczyszczenia. Jeżeli wybierzemy worki czterowarstwowe, wówczas będą one zatrzymywały także pleśń, roztocza czy też różnego rodzaju alergeny. Osoby, które są uczulone, nie lubią kurzu i pyłu, mogą wybrać worki włókninowe, które oprócz trwałości pozwalają także na bardzo dokładną filtrację. Są one także bardziej elastyczne od worków papierowych, lepiej wypełniają przestrzeń w odkurzaczu, dzięki czemu możemy dłużej odkurzać bez konieczności wymiany worka.

Warto wybrać odpowiedni model, jak również sprawdzić czy worki papierowe pomimo swoich nieco gorszych właściwości nie będą lepszym pomysłem ze względu na niską cenę. Różne worki do odkurzacza Festool możemy zakupić obecnie w Internecie, znajdziemy w sklepach worki odpowiednie do każdego modelu odkurzacza, również niedrogie zamienniki.

Posted in Dom