Rozliczenia dla Polaków prowadzących firmę w Wielkiej Brytanii

Rozliczenia dla Polaków prowadzących firmę w Wielkiej Brytanii

Osoby które pracują w Wielkiej Brytanii mogą z czasem dojść do wniosku iż opłacalne w ich przypadku będzie założenie działalności gospodarczej, dzięki temu będą mogli się rozwijać, więcej zarobić, zyskiwać nowych klientów.

Oczywiście warto pamiętać iż Wielka Brytania tak jak każdy inny kraj posiada swoje specyficzne przepisy podatkowe, dlatego też warto dowiedzieć się w jaki sposób będziemy się rozliczali, w jaki sposób będą naliczane podatki, składki zdrowotne, koszty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Rozliczenia dla Polaków prowadzących firmę w Wielkiej Brytanii

Jaki rodzaj działalności możemy prowadzić w Wielkiej Brytanii?

W Wielkiej Brytanii będziemy mogli prowadzić spółkę typu Limited, wysokość podatku dochodowego dla podmiotów gospodarczych to 19%, przy czym spółki Limited nie posiadają progów które zwalniają od opodatkowania. W tym przypadku obowiązuje konieczność rozliczeń podatkowych na koniec roku finansowego, dodatkowo także składamy sprawozdanie finansowe dla urzędu. Warto zwrócić uwagę iż Wielkiej Brytanii należy zarejestrować VAT kiedy nasze obroty przekraczają 85000 L w skali roku podatkowego. Oczywiście można również zarejestrować spółkę jako rozliczającą VAT dla firmy które posiadają mniejsze obroty. Warto pamiętać iż standardowa stawka VAT wynosi w tym przypadku 20%.

Oczywiście firmy które zatrudniają pracowników także muszą odprowadzać podatki, muszą płacić rozliczenia płac. Każda działalność powinna zatrudniać pracowników na zasadach brytyjskich, warto zwrócić uwagę iż w tym przypadku księgowość będzie obliczała składki podatkowe oraz ubezpieczeniowe. Dodatkowo księgowość wykona także zamknięcie roku pracowniczego. Oczywiście firmy mogą wykonywać różnego rodzaju rozliczenia, za różne okresy czasu.

Bez względu na to jaki rodzaj działalności gospodarczej prowadzimy w Wielkiej Brytanii z pewnością przyda nam się księgowość Londyn jest miastem gdzie znajdziemy także księgowego który mówi po polsku. Będzie to duże udogodnienie zwłaszcza dla polaków którzy dopiero otwierają działalność gospodarczą i nie znają wszystkich przepisów związanych z rachunkowością.